Infekcia v uchu? Pomôže (aj) vodka

Alkohol a chudnutie: Viete, koľko kalórií obsahujú vaše drinky?

Či už bolo „schudnúť“ jedno z vašich novoročných predsavzatí alebo sa o zloženie svojej stravy zaujímate celoročne a kontinuálne, netreba zabúdať, že kalórie sa nachádzajú aj v alkohole. Viete, ktoré druhy alkoholu obsahujú najviac a ktoré najmenej kalórií? 

Mnoho ľudí, ktorí si strážia svoju váhu, si dáva pozor na kalórie v jedle, no pokiaľ ide o nápoje, tu už takí striktní nie sú. Aj v drinkoch – rovnako alkoholických i nealkoholických – sa však môže nachádzať väčšie množstvo kalórii, ktoré sa na vašej postave dokážu podpísať, najmä, ak ich konzumujete vo väčšom množstve. V prípade alkoholických nápojov ide navyše o tzv. prázdne kalórie – nezasýtia vás, neobsahujú totiž vitamíny, minerály či vlákninu (hoci v menších množstvách ich nájdete vo víne či v pive). 

Neznamená to, že pri diéte sa alkoholu musíte vzdať úplne. Aj v tomto prípade platí, že najlepšie urobíte, ak ho budete konzumovať s rozumom v primeraných množstvách, nezabudnete popri drinkoch zároveň popíjať aj čistú vodu a dáte si pozor na pochutiny, ktoré pri popíjaní „zobkáte“. A samozrejme, najdôležitejšie je vedieť, koľko kalórií daný druh alkoholu obsahuje.