Nájdete nás na Facebooku a Instagrame
Po - Pia: 9 - 17 hod. info@drinkexpert.sk

O nás

St. Nicolaus produkuje najviac liehovín na Slovensku

Či si dávate z času na čas na posilnenie zdravíčka, alebo si alkoholom pripíjate na životné úspechy, značka St. Nicolaus v našich domácich baroch nesmie chýbať. A keďže spoločnosť získala dobré meno aj v zahraničí, v ponuke Drinkexpert.sk nájdete jej produkty v bohatom zastúpení.

St. Nicolaus – od spracovania liehu po prvé likéry

Korene značky St. Nicolaus siahajú až do roka 1867 a správne tušíte, ak si ju spojíte so slovenským mestom Liptovský Mikuláš. Práve tu sa prvýkrát zrodila myšlienka predávať lieh veľkoodberateľom. Armin Stark možno ani netušil, že o pár rokov sa nebude špecializovať len na spracovanie liehu či výrobu rumu, ale takisto aj likéry či ovocné destiláty. V roku 1991, keď sa prvýkrát hovorí o spoločnosti St. Nicolaus, už ide o veľa. Aby sa značka odlíšila od ostatných, dbá o dodržiavanie kvalitatívnych a bezpečnostných štandardov, ako je napr. dôraz na nové technológie, výroba alkoholu bez chemických prímesí a pod. Netrvalo dlho, a na svete bola prvá vodka pod logom Mikuláša, neskôr prvý fernet či liehoviny s označením „Jubilejná“.

Je všade! St. Nicolaus na Slovensku i v zahraničí

Ako každá úspešná firma, aj tá naša slovenská sa teší takej obľube, že bolo potrebné expandovať. Výrobné závody v Liptovskom Mikuláši a v Leopoldove majú čo robiť, aby uspokojili požiadavky nášho i zahraničného trhu. Alkohol vytváraný podľa slovenskej receptúry je dobre známy aj u dodávateľov v susedných krajinách, no i v Mexiku alebo Indii. V portfóliu spoločnosti St. Nicolaus sa však objavujú aj zahraničné značky alkoholu (spolupráca so španielskou firmou Gonzáles Byass, s vinárstvami v Argentíne, Chile, Taliansku či Španielsku). Preto je zrejmé, že má vynikajúce predpoklady obstáť v konkurenčnom boji, a zároveň sa celosvetovo zviditeľniť a hrdo reprezentovať našu krajinu.

Najväčšie esá spoločnosti St. Nicolaus

Ruku na srdce, kto doteraz neochutnal čistú chuť Vodky St. Nicolaus! Pijeme ju čistú, s ľadom alebo objavujeme jej čaro v miešaných nápojoch. Extra jemná, bylinná alebo platinová vodka sú základom na každej párty. Vo výrobnom závode však vzniká aj borovička (Domovina), Demänovka, ovocné destiláty, ovocné a krémové likéry, vína či vermúty, bez ktorých si nevieme predstaviť prípitok za slávnostným stolom. Aj zahraničné firmy zverili závodom St. Nicolaus do rúk výrobu vlastných značiek alkoholu, ako napr. Russian Standard Vodka, Soberano, Lepanto, The London No.1, značky ginov MOM a Gibson´s či známe značky Label 5, Martignac, Santiago De Cuba, Negrita. Mimochodom, vedeli ste, že závody St. Nicolaus zásobujú trh horčicou, chrenom alebo octom? Nie je preto na škodu, že sme vás o spoločnosti St. Nicolaus informovali na našom blogu.