Infekcia v uchu? Pomôže (aj) vodka

Ako sa vyrába vodka a ktorá chutí Slovákom najviac? 

Vodka patrí medzi najobľúbenejšie druhy alkoholu na svete a mimoriadne obľúbená je aj u Slovákov. Viete však, ako tento druh alkoholu vzniká a ako si ju najčastejšie vychutnávame? 

Hoci o vodke najčastejšie uvažujeme ako o typickom nápoji Rusov, jej pôvod je sporný – k jej objavu sa totiž rovnako hlásia aj Poliaci či Švédi. Rusko však bezpochyby patrí k jej najväčším konzumentom na svete – ročne sa tam (podľa údajov alcohol.org) vypije 38,3 litrov vodky na osobu. Na prvenstvo to však nestačí, to si drží Bielorusko so 48 fľašami na osobu. V prvej desiatke najväčších konzumentov vodky však nájdete aj Slovensko a Českú republiku.  

Ako vzniká vodka? 

Základom pre vznik vodky sú plodiny s vysokým obsahom cukru alebo škrobu. Najčastejšie sú to rôzne druhy obilnín alebo zemiaky, ale existujú aj druhy vodky, ktoré sa vyrábajú napríklad z kukurice alebo cukrovej repy. Vybraný druh suroviny sa pomelie na drobné kúsky a spolu s čo najčistejšou vodou prechádza procesom kvasenia, ktorý trvá niekoľko dní. Jeho výsledkom je produkt, ktorý však obsahuje len nízke percento alkoholu (16 %), preto prichádza následná destilácia. V praxi to znamená, že vykvasený alkohol sa ďalej zohrieva v destilačných nádobách a pri tomto procese sa alkohol oddeľuje od vody. Destilácia sa opakuje niekoľkokrát za sebou – vyšší počet destilácii zaručí vyššie percento alkoholu i lepšiu kvalitu samotnej vodky. Nakoniec dochádza k filtrácii, kedy sa vodka zbavuje prípadných nečistôt.  

Samotný proces destilácie sa, samozrejme, u každého výrobcu vodky trochu líši. Najčastejšie sa vodka destiluje trikrát, no napríklad vodka Russian Standard prechádza až štvornásobnou destiláciou – a následne je filtrovaná cez aktívne uhlie a strieborné filtre. Proces filtrácie je totiž pre jednotlivé značky rovnako špecifický a dotvorí výslednú chuť vodky. Ikonická je napríklad filtrácia striebrom v prípade Nicolaus Vodky, filtrácia pomocou platinových filtrov dokonca dala názov vodke Platinum 78

To, že každý výrobca si vodku doladí podľa seba je samozrejmosť, aj tu však platia isté štandardy. V súčasnosti platí, že ako vodku môžeme označovať liehovinu s minimálnym obsahom alkoholu 37,5 % v krajinách Európskej únie alebo 40 % v USA. Zároveň má väčšina krajín stanovenú minimálne trojnásobnú povinnú destiláciu vodky.